Kocury

Ardan Jackcoona*PL

Ardan Jackcoona *PL ( MCO d22 ) kot urodzony w 2017 roku w mojej hodowli, czysta linia maine coon, typ Amerykański. Ojciec kota czystej krwi, potężnie umięśniony kocur w wieku 9 miesięcy warzył 9,5 kg. Wysoki na łapach, bardzo duża głowa, odpowiednio osadzone uszy kota pokazują jaki jest masywny, długi puszysty ogon, wspaniałe futro. Obecna waga kota w wieku 2 lat waha się w granicy 13 kg. w zależności od rui kotek.
Usposobienie/charakter: przemiły kot, reaguje na swoje imię, uwielbia pieszczoty, zabawy, posłuszny zawsze przybiega jeśli go zawołam do siebie, trzyma się blisko mnie gdy chodzi ze mną swobodnie. Nie awanturuje się z innymi kocurami,  jest dostojny, towarzyski i zajmuje swoje najwyższe miejsce w wolierze zewnętrznej. Lubi ustępować, nawet jeśli nie wymaga tego dana sytuacja, takiego zachowania  świadczy o jego inteligencji wrodzonej.  Od piątego miesiąca swojego życia przebywa na dworze, bardzo dobrze znosi ciepło w lecie,  i niskie temperatury w zimie. Potomstwo od tego kocura to piękne małe maine coony, w różnych odmianach barwnych, o wspaniałej masywnej budowie jak Ojciec.

Więcej zdjęć można zobaczyć w Galerii. Serdecznie Zapraszam

MacLeod Jarl Krovan *RU

Mac Leod Jarl Krovan * RU kot pochodzi z dalekiego wschodu.  Podstawowa linia genetyczna to linia pochodząca z USA. ( bez krzyżówek, hybryd z inną rasą , która odbiega od pierworodnej lini rasy maine coon od danego wzorca.) Sama linia genetyczna kota świadczy o jego całkowitej bliskości Lini kota Maine Coon w swojej klasie, mowa tutaj o kształcie, długość ciała, masywnej budowie oraz dużej wadze kota. Jarl Krovan w wieku 9-miesięciu warzył 10,50 kg. Na przedstawionych zdjęciach kot osiągnął wiek   24-miesiące, waga 15 kg.

Usposobienie/charakter :  kot o wysokiej inteligencji !! bardzo, bardzo przyjazny ludziom i innym zwierzętom, z racji tego że w moim posiadaniu, domostwie jest ogrom ptaki, więc kot jest bardzo nimi zainteresowany, zaciekawiony zachowaniem i życiem ptaków  i to wszystko. Nie  ma mowy aby zrobił im coś złego !. Ponadto bardzo ciekawy życia,  zachowanie nie awanturnicze w pożyciu z innymi kocurami/ kotkami  ( jeśli zauważy że w pobliżu jest duże zamieszanie, są chwili agresji innym kotek do siebie, odchodzi jakby nie chciał mieć z tym nic wspólnego ).  Zawsze przybiega gdy go zawołam do siebie, sposób bycia, zachowanie jego jest eleganckie, dostojne, potrafi się zachować do danej sytuacji w kontakcie z człowiekiem. Człowiek i kot Krovan, to dwa byty stworzone dla siebie,  są nierozłączne. Ponadto jest żywiołowym kotem, ruchliwym, ciekawskim życia, lubiącym ciągły ruch nieustanie zwraca uwagę na to co go otacza np. ( latający motyl potrafi dać mu tyle radości z samej obserwacji ) Potomstwo uzyskane od tego kocura, to przepiękne masywne maine coony,  już w wieku kilku tygodni można zauważyć  u maluchów  jakimi będą w dojrzałym wieku.
Ten kot wprowadził w życie całego stada kotów bardzo dużo miłości, radości, przyjaźni i przywiązania do siebie wszystkim kotów w mojej hodowli.

Więcej zdjęć można zobaczyć w Galerii.
Serdecznie Zapraszam

Frolicoon Angelo Lakota.MC.USA

Frolicoon Angelo Lakota.MC.USA - kocur przyleciał do mnie z Północno wschodniej części Ameryki w 2016 roku. Jest kotem czystej krwi i lini Amerykańskiego kota Maine Coon w swojej klasie i budowie. Ogromny kot o masywnej posturze swojego ciała, waga 12 kg. całkowita długość ciała 107 cm. Długi puszysty ogon, szeroki kościec łap, ogromna głowa, duże uszy, wyskoki na łapach.
Usposobienie/charakter : kocur bardzo przyjazny dla ludzi i innych zwierząt przebywających w domostwie, aczkolwiek najbardziej toleruje jednego opiekuna i jemu oddany do ostatniej kropli krwi. Każdego innego członka rodziny toleruje i akceptuje, ale nie na tyle, aby być jemu posłuszny. Uwielbia zabawy, pieszczoty i oczekuje nieustannie codziennie na właśnie takie dawki miłości odemnie. Bardzo dobrze dogaduje się z innymi kocurami i kotkami, potrafi opiekować się swoim potomstwem, gdy razem od narodzin swoich dzieci jest przy kotce/matce. Swoje potomstwo traktuje należycie jako ojciec, opiekun, i nauczyciel w dalszym życiu i postępowaniu maluchów. W czasie rui kotek lepiej żeby przebywał sam jako jeden kocur w stadzie, ponieważ odzywa się w nim gdzieś daleki przodek Lwa, który króluje na swoim terenie i lepiej aby mu nikt nie stanął na drodze. Kot Angelo przebywa przez cały rok na dworze z innymi kotami i kotkami, w oddzielonym swobodnym terenie/wybiegu z wejściem do domu. Bardzo dobrze znosi mrozy w zimie, i upały w lecie.

Więcej zdjęć można zobaczyć w Galerii. Serdecznie Zapraszam