Skip to content Skip to footer
Pn - Pt 08:00 - 18:00 / Sobota 08:00 - 14:00
Dąbrowa Górnicza

Rasa Maine Coon

Maine Coon

Rasa bliska człowiekowi

Rasa Maine Coon jest niesłychanie bliska człowiekowi, człowiek i kot zbliżyli się tak blisko ku sobie, że oba te istnienia są naprawdę stworzone dla siebie. Maine Conny pokochały miliony ludzi, a obecnie są najpopularniejszą w Polsce i ogólnie na całym świecie rasą kotów. Osobiście cenię je za wspaniałe ich cechy charakteru, za przywiązanie do człowieka, posłuszeństwo mu, inteligencje do ludzi i do innych przyjaznych im zwierząt, a na samym końcu za ich dostojny uroczy wdzięk i wygląd, jakie posiadają. Są kotami, które potrafią swoim głosem rozmawiać z człowiekiem, dając mu znak o tym, że czegoś potrzebują, lub o co im chodzi w danym momencie.

Maine Coon

Kontakt z człowiekiem

Koty rasy Maine Coon uwielbiają bezpośredni kontakt z człowiekiem, można się bawić z nimi wiele godzin, a nawet całymi dniami. Nie są to koty dla ludzi lubiących samotność, lub dla osób które większość swojego życia spędzają poza domem.
Spotyka się szereg informacji w książkach, w internecie, legend i przypuszczeń skąd pochodzą tak naprawdę maine coony ? Wszystkie te wiadomości to tylko domysły człowieka, przeczytane gdzieś pokątnie wiadomości, a tak naprawdę nikt do końca nie wiem skąd koty maine coon znalazły się na ziemi pośród nas, jakim statkiem przypłynęły? Z kim? lub jak się znalazły w Stanie Main w północnej części Ameryki ? Ja na to pytanie mogę odpowiedzieć dzisiaj, tu i teraz; koty maine coon to stworzenia Boskie, więc Bóg je stworzył i ja przy tym stwierdzeniu zostaje, i w to świadomie wierzę.